העצמת המפגש הטיפולי בגישה המשלבת בין מדעי הרפואה, פסיכולוגיה ורוחניות

מחקרים רבים וניסיון קליני מקצועי העוסק ביחסי הגומלין בין רוחניות ובריאות, מצביעים על כך שרוחניות מהווה מרכיב משמעותי באיכות החיים, משפיעה באופן חיובי על בריאות פיזית ונפשית ומהווה כלי משמעותי המעצים את המפגש הטיפולי בין המטפל למטופל ומשפרת משמעותית את הצלחת הטיפול עצמו.

בנוסף לצרכים והמשאבים הפסיכוסוציאליים והפיזיים, אנשי טיפול רבים בתחום הבריאות מבינים את הצורך בבירור הצרכים והמשאבים הרוחניים שלהם ושל המטופלים שלהם. ולכן, אנשי מקצוע מבקשים לשלב טכניקות וגישות של גוף-נפש-רוח על מנת להרחיב את ארגז הכלים, להעצים את המפגש הטיפולי ולתת מענה מקצועי הוליסטי למטופלים ולשפר איכות החיים המקצועית שלהם (לטפל במטפל).

בשל כך, עולה הצורך של אנשי המקצוע בתחום הבריאות לרכוש ידע תיאורטי, מחקרי וקליני מקצועי המשלב בין פסיכולוגיה, מדע ורוחניות מצד אחד ואף לפנות למשאבים רוחניים שונים על מנת לתמוך בעצמכם בתהליכי ריפוי להתמודדות כמטפלים המתמודדים עם קשיים רגשיים ונפשיים על בסיס יומי.

כחלק מעבודתי כיום אני מעבירה מגוון רחב של השתלומויות מקצועיות, קורסים, סדנאות והדרכה פרטנית הנוגעים לתחום ובינהם תוכלו למצוא את הסנדאות הבאות: 

  • סוגיות רוחניות בטיפול: ליווי וחקירה רוחנית, משברים רוחניים/קיומיים, התפתחות וצמיחה פסיכו-רוחנית במשברים, משברים סביב תרגולים רוחניים ועוד..
  • שילוב כלים ומודלים של רוחניות למטפלים (עו"סים, פסיכולוגים, רופאים, פרא-רפואיים, מטפלי גוף-נפש, אחיות ועודרוחניות כחלק ממערך התמיכה בזקנה/בהתמודדות עם מחלקות
  • המוות חשוב לחיים- סדנאות ומפגשים בנושא של התמודדות עם סוגיות של מוות, סוף החיים, אבדן
  • שילוב מיינדפולנס כדרך חיים ותרגול בעבודה הטיפולית לשיפור איכות חיים והתמודדות עם חרדות, דכאון, טראומה ומשברים נוספים.

כמו כן, אני מעבירה השתלמויות מקצועיות (סדנאות, קורסים, הרצאות והדרכה פרטנית) חד פעמיות ו/או תהליכיות 'תפורות לפי מידה' לצוותים רב מקצועיים בתחום הבריאות והרווחה כגון: צוותי של מחלקות לשירותים חברתיים, צוותים רב מקצועיים בבתי אבות, מרכזי יום, מחלקות סיעודיות, בתי חולים, קופות חולים וכדומה.

אם גם אתם מרגישים שאתם רוצים לרכוש כלים ל העצמת המפגש הטיפולי בגישה המשלבת בין מדעי הרפואה, פסיכולוגיה ורוחניות- אני מזמינה אתכם לפנות אלי לקביעת פגישה או הזמנת השתלמות.
 

לקביעת פגישה אישית או הזמנת סדנא / הרצאה חייגו למספר 054-4846669 או מלאו פרטים